Legion Maryi

Rocznica Przyrzeczenia Legionowego

W niedzielę 11 grudnia 2016 r. miała miejsce uroczystość Jubileuszu 16-lecia złożonego przyrzeczenia przez Legion Maryi z naszej parafii. Świętowanie rozpoczęło się od modlitwy różańcowej w naszej świątyni. Następnie miała miejsce Msza Święta, na którą zostały zaproszone i uczestniczyły w Niej liczne prezydia LM z innych parafii Dekanatu janowskiego. Na zakończenie Eucharystii swoje słowo skierował do zebranych legionistów Diecezjalny Opiekun Duchowy LM – ks. Rafał Cudziło, a następnie została odśpiewana pieśń legionowa.

Zwieńczeniem świętowania była wspólna AGAPA – uczta miłości – zorganizowana w pobliskiej Remizie OSP Branew.

POCZĄTEK I DZIAŁALNOŚĆ LEGIONU MARYI

Legion Maryi pod wezwaniem MATKI BOŻEJ NIEPOKALANEJ w parafii św. Anny w Branwi został założony dnia 02 kwietnia 2000 roku.

Przyrzeczenie złożone było po 3 miesięcznym przygotowaniu 03 września 2000 roku. Inicjatorem i opiekunem Legionu był ks. proboszcz Adam Nafalski, natomiast przyrzeczenie odebrał od nas główny opiekun Legionu ks. Józef Sarzyński.

Na początku w grupie czynnej było 9 osób. Niestety 2 siostry odeszły do Pana. Nachwilę obecną jest 7 sióstr, z tym, że 1 siostra Aniela Liwak – przebywa w hospicjum w Janowie Lubelskim. Pozostałe siostry to:

1. Maria DYJACH – Prezydent (2-ga kadencja),
2. Krystyna ŁUKASIK – vice Prezydent (2-ga kadencja),
3. Grażyna BARAN – Sekretarz (2-ga kadencja),
4. Leokadia LIWAK – Skarbnik – (2-ga kadencja),
5. Maria SIEMCZYK – członek,
6. Julia BURYTA – członek.

Jedna kadencja zarządu trwa 3 lata, ale ten sam zarząd może trwać dwie kadencje, czyli 6 lat, a póżniej musi być zmiana.

Spotkania grupy czynnej odbywają się w kościele parafialnym w każdą niedzielę o godz. 12.00, a rozpoczynają się udziałem we Mszy Świętej o godz. 11.00.

W grupie wspierającej jest 4 osoby:

1. Bronisława RYCERZ,
2. Maria BAŃKA,
3. Maria LIWAK,
4. Teodozja FLIS.

Nowy Zarząd Prezydium wybrany 09 grudnia 2018 roku:

1. Leokadia LIWAK – prezydent (1-sza kadencja),
2. Grażyna BARAN – viceprezydent (1-sza kadencja),
3. Jadwiga JAMROŻY – sekretarz (1-sza kadencja),
4. Krystyna ŁUKASIK – skarbnik (1-sza kadencja).