Zespół parafialny

ZESPÓŁ PARAFIALNY „GAUDIUM”

Od około trzech miesięcy swoją działalność w parafii rozpoczął zespół wokalno-instrumentalny „GAUDIUM”, którego tworzy 6 osób: Justyna Gzik (wokal, instrumenty perkusyjne), Bożena Góra (wokal), Gabriela Góra (wokal), Ewa Mróz (wokal), Zdzisław Góra (gitara), ks. Paweł Kata (instrumenty klawiszowe, akordeon).

Nazwa zespołu pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „radość”. Skąd pomysł na taką nazwę?

Po pierwsze – radość jest podstawą życia chrześcijańskiego.

Po drugie – radość z powodu powstania pięknej grupy chwalącej Boga słowami pieśni i piosenek i przekazujących tę radość słuchającym i modlącym się razem z zespołem.

Po trzecie – od początku zaistnienia zespołu panuje wśród jego członków atmosfera radości, połączona z życzliwością i dobrą współpracą.

Pierwszym repertuarem jaki zespół przygotował – po trzech miesiącach regularnych prób – były kolędy i pastorałki. W najbliższym czasie zespół rozpocznie przygotowanie kolejnych utwórów, by oddać Bogu cześć i podzielić się radością muzyki z innymi.